Як вибрати штори для дитячої кімнати

Кімната дитини повинна бути красивою та раціонально обладнаною. З самого народження малюк пізнає тут світ, вчиться розрізняти кольори, знайомиться з різними типами матеріалів, відпочиває і спить, а потім грає і вчиться.

Дітям подобаються яскраві і чисті відтінки, великі візерунки та прості малюнки, що викликають позитивні асоціації. Чим більш яскраві штори, тим швидше вони набридають дітям.

Психологи вважають, що кольори і форми, які оточують дитину повинні відповідати її характеру. Яскраві та насичені кольори сподобаються творчим натурам, для непосидючих дітлахів кращим варіантом стануть штори м'яких, пастельних відтінків, які б могли злегка заспокоїти непосиду. Абстракції та незвичайні візерунки, що здатні розбудити фантазію і творче бачення у маленької людини, підійдуть дітям з прихованими талантами. Рослинні принти, листя, ліани створять ілюзію лісу за вікном у дитини з багатою уявою. При виборі тканин в дитячу слід враховувати безпеку (штори не повинні бути легкозаймистими), простоту догляду (не накопичують пил і легко відпираються), натуральність (льон, шовк і бавовна).

Прийміть також до уваги розташування дитячої: якщо кімната на сонячній стороні, вибирайте холодні відтінки і більш щільний матеріал, регульоване затемнення забезпечить комфортний денний сон, для північної кімнати використовуйте текстиль теплих і сонячних відтінків з тонкої тканини.

При виборі штор у дитячу пам'ятайте основні принципи: якість, естетика, функціональність. Тоді дитину буде оточувати атмосфера безпеки, краси, затишку і гармонії.