Трактат про скатертини

Святковий або повсякденний стіл передбачає не тільки вишукані страви, а й вишукану сервіровку. Частиною цього ансамблю є скатертина, яка підкреслює стиль, створює атмосферу затишку та урочистості.

Основні функції скатертини: естетична - створює настрій і практична - приглушує стукіт і ковзання тарілок та приладів по стільниці, захищає стіл від пошкоджень.

Для правильного вибору необхідно дотримуватися загальних правил. Вибір матеріалу - від нього залежить зовнішній вигляд і доречність скатертини, а також тривалість терміну експлуатації. Льняна або шовкова скатертина приваблива, доречна лише для урочистих випадків. Для повсякденного використання більше підійдуть практичні тканини - бавовняні або тефлонові.

Вибір форми та розміру - скатертина повинна звисати хоча б на 20 см, а для урочистих випадків вибирайте до самої підлоги. Форма скатертини необов'язково повинна бути тієї ж форми, що і стіл. Квадратне полотно буде оригінальним на круглому столі, а сети можуть підкреслити його дизайн і стати родзинкою. Креативно та яскраво виглядає комбінований варіант: на полотно круглої форми розстеляють квадрат в контрастному кольорі. Скатертини-доріжки додадуть урочистості динаміки, можна використовувати поверх основної або самостійно

Кремові, бежеві, світло-перлові, золотисті відтінки підійдуть до будь-якого стилю. Квіткові принти пасують для домашнього чаювання, в клітинку - для кавового столика.

При виборі святкової скатертини, не варто прив'язуватися до інтер'єру, адже стелять її на один день святкування, тому сміливо вибирайте тематичні принти.

Скатертина - один з найбільш функціональних і практичних елементів столового декору, при грамотному підборі стане яскравим акцентом або гармонійним доповненням, позбавить від всіляких дрібних проблем.