Інтер'єр, як картина художника, може виглядати незакінченою без останнього, вирішального штриха. Для того щоб приміщення перетворилося в цілісну завершену композицію, необхідно продумати кожну деталь, кожну дрібницю в інтер'єрі. Такий деталлю в оформленні кімнати можуть стати звичайні, на перший погляд, карнизи. Але це тільки на перший погляд. Адже на сьогоднішній день сучасні виробники пропонують такий вибір моделей карнизів, які не тільки несуть функціональне навантаження, але і самостійно задають стиль інтер'єру.

Акцентом будь-якого інтер'єру - від самого простого до найбільш вишуканого - можуть стати класичні трубчасті карнизи. Такі карнизи виготовляються з різних матеріалів: дерева, металу, пластику.

Часто деталі трубчастих карнизів купують окремо, завдяки чому можна зібрати абсолютно унікальний карниз. Наприклад, до дерев'яного карнизу можна підібрати тримачі з металу, а флерони (накінечники) зі скла або навіть кришталю. Різновидів накінечників безліч: кульки, піки, сфери, конуси, квіти, листя, стилізовані завитки - в цьому різноманітті найдосвідченіший покупець знайде щось своє. Крім накінечників, декоративну функцію можуть виконувати також такі деталі карниза як штанга та тримачі. Вибір карниза залежить, в першу чергу, від стилю дизайну інтер'єру. Наприклад, в дитячій кімнаті добре буде виглядати карниз з яскравими накінечниками у вигляді веселих іграшок: дельфінів, ведмедиків, паровозиків, янголят.

Якщо в інтер'єрі присутні ковані меблі, то як можна краще підійде карниз з витонченими металевими накінечниками. А розкішні апартаменти ідеально доповнять елітні моделі карнизів, що мають 24-каратне золоте напилення і накінечники Swarovski.

Крім стилістичного оформлення інтер'єру, вибираючи карниз, варто також враховувати нестандартні архітектурні рішення, які викликають труднощі при установці класичних карнизів. З такими проблемами можуть зіткнутися, наприклад, власники вікон складної форми (еркерної або арочної), натяжних стель або декоративного ліплення, що йде по самому краю стіни. Для вирішення цього завдання не так давно був створений інтегральний карниз. Завдяки особливому міцному сплаву такого карниза, для нього при довжині чотири метри, потрібно всього два тримачі (для звичайних карнизів такої ж довжини необхідна більша кількість тримачів) і тому його можна використовувати, не дивлячись ні на які архітектурні нововведення.

Купуючи інтегральний карниз необхідно точно розрахувати його розмір, тому що всередині металевої труби знаходиться трос натягу, і тому згодом не можна буде вкоротити карниз.

Одним з найбільш модних і популярних елементів декору вікон є струнні карнизи, що складаються з тримачів найрізноманітнішої форми і п'ятиметрової струни. Таємниця такої популярності полягає в тому, що оригінальна конструкція карнизів дозволяє кріпити їх не тільки до стіни, але і до стелі. Необхідно пам'ятати, що струнні карнизи ідеально підходять для легких тонких тканин, а ось під вагою більш щільних штор струна може провиснути.

На відміну від трубчастих, основним акцентом профільних карнизів є не яскрава декоративність, а функціональність, завдяки чому вони користуються величезною популярністю у покупців. Конструкція «профільних» карнизів дозволяє «грати» з простором, змінюючи їх конфігурацію відповідно до будь-яких задумок дизайнера. Профілі можуть гнутися в різних напрямках, перетворюватися в ламану лінію або хвилеподібну криву. Крім того, багатофункціональна система профільних карнизів дає можливість використовувати в інтер'єрі багатошарові драпірування. Таким чином, на один карниз можна, наприклад, повісити тюль, штору і ламбрикенов планку зверху.

Східна тематика, яка зайняла міцне місце в інтер'єрі, не обійшла стороною і декорування вікон. «Японський карниз», запозичений з країн Сходу, користується неймовірною популярністю і у нас. Такий карниз складається з довільної кількості панельних штор та відмінно підходить для вирішення проблеми зонування простору. У розсунутому стані панелі карниза виглядають як ширма, що відгороджує частину житлової площі. Таким чином, можна з легкістю в будь-який момент розділити одне приміщення на дві різні зони. Як і в профільних системах, управління «Японського карниза» може бути не тільки механічним, але і електричним».

Електрокеровані карнизи останнім часом набирають все більшої популярності. Завдяки механізму електронного дистанційного керування тепер можна легко впоратися зі шторами на великих вікнах веранди або тераси в заміському будинку. При виборі електрокерованих карнизів необхідно враховувати вагу тканини, яку може підняти електродвигун. Така система застосовується і для штор моделі «Зимовий сад», які дозволяють домогтися часткового або повного затемнення великих вітражних вікон, скляних куполів і перекриттів. «Зимові сади» можуть працювати в горизонтальній і вертикальній площині, еркерній та дугового формі. Дистанційне керування такою системою дозволяє з легкістю регулювати, в залежності від погоди, кількість світла, яке проникає в приміщення.

В Україні зараз продаються карнизи будь-яких моделей і форм. Найбільш якісними вважаються італійські (Rilox, Casa Valentina, Home Collection, Arquati, TAO), німецькі (Interstil, Metropolitan, Gefi, Blome, Artline) і англійські (Byron&Byron) виробники карнизів. Сьогодні можна вибрати карнизи, які ідеально підійдуть під будь-який стиль дизайну інтер'єру, підкреслять лінії самих вишуканих меблів і виразно будуть виглядати в ансамблі з предметами декору. І, незважаючи на те, що основне призначення карниза - технічне, він може стати не тільки яскравим акцентом, але і композиційним центром інтер'єру вашого будинку.

Всі колекції можна знайти в салонах АВС і «Стиль&Комфорт».