Килим. Хоча праобразом килима у стародавніх людей служили шкури тварин, що рятували від холоду, батьківщиною килима стала жарка Персія. Вважається, що перші килими з’явились там у IVст.до н.е Багато через багато століть в результаті розвитку торгівлі з Сходом, надзвичайно дорогі килими з’явились у домах багатих феодалів. У середньовічній Європі килим був невід’ємною приналежністю церкви чи короля. У соборах килимами завішували стіни, їх стелили перед вівтарем. Килими використовували також в якості пересувних перегородок, що змінювали розмір та пропорцію приміщень. Килим зберігав тепло та слугував прикрасою стін. Золотим періодом персидського килимоктання стало XV сторіччя. Була відкрита перша царська килимова майстерня. Багато тогочасних килимів були зіткані з шовку, а в найдорожчі вплітались золоті та срібні нитки. Релігійна заборона на зображення тварин та птахів була відмінена і виробництво килимів перетворилось в одне із основних джерел прибутку.

Зовсім інші узори та малюнки мали китайські ворсові коври з шовку. На фоні пейзажів ображались дракони та інші фантастичні тварини, коні, собаки, летючі миші, орли, хмари.

В середині XVIст. Персія постачала килими в королівські двори та доми аристократів. В Європі виготовлення килимів масово розпочалось в XVI ст., а перехід від ручного виробництва до машинного відбувався в XIX ст., в зв’язку з виготовленням машини Жаккарда. В середині XIX ст. з’явились анілінові барвники, що значно здешевило вартості виробництва килимів. Натуральні барвники, що використовувались для фарбування шерсті при кустарному виробництві були витісненими біль яскравими та дешевими барвниками. Основним та найкращим матеріалом для килимів з давніх-давен вважалась натуральна овеча шерсть. Для дорогих настінних килимів в давнину використовувався шовк. В XX ст. з метою здешевлення виробів стали використовувати бавовну, льон та синтетику. Сьогодні на килими відображають не тільки східні мотиви, але й барокко, ампір, рококо, класицизм, модерн, а також сучасні стилі – хай-тек, пуризм, кантрі, сафарі .